Vlog Ling Team na You Tube

Chcemy Cię wspierać oraz dawać narzędzia, które skutecznie pomogą w nauce języka angielskiego. Dlatego stworzyliśmy kanał na You Tubie, gdzie systematycznie pojawiają się materiały dla początkujących i średniozaawansowanych. Tłumaczymy prostym językiem, na luzie. Pokazujemy, jak pokonywać trudności w nauce języka, jak efektywnie się uczyć i z czego korzystać. Słówka, gramatyka, inspiracje, językowe lifehacki – to wszystko tutaj znajdziesz. Jeśli szukasz skondensowanej wiedzy podanej bez zadęcia i z humorem, wpadnij na nasz kanał! 

https://www.photopea.com/

Jak wymawiać angielskie THE?

W tym odcinku o tym, jak wymawiać THE po angielsku. Każdy, kto miał kiedykolwiek styczność z językiem angielskim, wie, jak jest to ważne. Głoska THE jest jedną z najczęściej spotykanych w języku angielskim, a jednocześnie nie występuje w języku polskim – stąd przysparza Polakom tak wiele problemów.

Znany prosty sposób, jak sobie z tym poradzić. Zobaczcie wideo!

brak postępów w języku

Jak PORADZIĆ SOBIE Z BRAKIEM POSTĘPÓW w nauce języka? Co to jest PLATEAU i KRZYWA UCZENIA

Dlaczego prawie każda osoba ucząca się języków obcych prędzej czy później napotka na kryzys w nauce? Skąd się bierze brak postępów w nauce języka? Co to jest krzywa uczenia i na czym polega zjawisko Plateau w nauce języka? Na te pytania odpowiadam w tym filmie, a na końcu przedstawiam kilka sposobów, jak z tymi kryzysami sobie poradzić!

bohater językowy

Moi JĘZYKOWI BOHATEROWIE / Jordan Peterson, Christopher Hitchens, Esther Perel

Świetną formą nauki języka jest znalezienie swojego bohatera językowego – language hero.
Jest to osoba, która mówi tak, jak byśmy my chcieli mówić.
Jeżeli interesuje Cię nauka języka obcego, znajdź wzór do naśladowania!
Zastanów się, co Ci się w tej osobie podoba, dlaczego przemawia do Ciebie jej styl, dlaczego Cię przekonuje. Przeanalizuj i naśladuj. Z dobrych przykładów trzeba czerpać!

Jak uczyć się angielskiego z seriali

Jak uczyć się angielskiego z seriali? Jak uczyć się ANGIELSKIEGO z HBO, NETFLIX’a, YOUTUBE’a

Jak uczyć się języka z filmów i seriali? Czy można nauczyć się języka angielskiego samodzielnie, oglądając np. Friends albo Game of Thrones? Jak uczyć się języka bez pomocy nauczyciela? 

W tym filmie podaję prosty sposób na to, jak uczyć się gdy, nie masz czasu chodzić do szkoły języka angielskiego albo nawet na lekcje online, ale masz dostęp do ulubionych seriali na HBO, NETFLIX’a i innych platform.

angielski w rok

Ile czasu potrzeba, aby NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKA? //Angielski w ROK? // Angielski w pół roku?

Czy można nauczyć się języka obcego w rok? Czy da się nauczyć języka w 6 miesięcy? Jak długo trzeba uczyć się języka obcego? Kiedy mogę powiedzieć, że znam język obcy? Czy reklamy aplikacji uczących języka kłamią? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w filmie.

jak uczyć się słówek

Jak UCZYĆ SIĘ SŁÓWEK, żeby potrafić mówić // Jak nie uczyć się słówek i nie marnować czasu

Jak skutecznie uczyć się słówek, tak aby przychodziły do głowy wtedy, gdy ich potrzebujemy? Jak nie uczyć się słówek, żeby nie marnować cennego czasu? W tym filmie o tym, jak maksymalnie wykorzystać swój potencjał i uczyć się skutecznie. Jak uczyć się słówek, żeby POTRAFIĆ MÓWIĆ.

jak się nie bać mówić po angielsku

angielska wymowa

Dlaczego nie należy się bać popełniać błędy? Jak się nie bać mówić po angielsku?

Jak nie bać się mówić po angielsku? Jak pokonać strach przed mówieniem w obcym języku, jakimkolwiek? Na ogół wystarczy poradzić sobie ze strachem, jaki wszyscy odczuwamy przed popełnianiem błędów. Mnóstwo osób boi się mówić w języku obcym. Czasami świetnie czytają, doskonale rozumieją filmy, piosenki, ale boją się otworzyć usta i czują się niepewnie, gdy mają coś powiedzieć. Na ogół takie osoby boją się ośmieszyć. Chcą mówić idealnie, doskonale, a przede wszystkim …. bezbłędnie. Jeżeli jesteś taką osobą, to prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak pokonać strach przed popełnianiem błędów i co zrobić, aby nie bać się mówić.
I o tym mówimy w tym filmie.

jak uczyć się wymowy trudnych słów

angielska wymowa

Jak uczyć się wymowy trudnych słów?
Najprostszy trick na świecie!

Czy kiedykolwiek spotkaliście słowo w języku obcym, z którym nie potrafiliście sobie poradzić? Po prostu Wasz język drętwiał… W tym filmie zdradzamy prosty sposób, jak uczyć się wymowy trudnych słów, tak aby nawet najdłuższe, najtrudniejsze, najbardziej niemożliwe stały się proste jak YES 🙂

jak zacząć naukę języka angielskiego

angielska wymowa

Jak zacząć naukę języka angielskiego? Co zrobić, aby nauka języka była efektywna? (5 RAD)

Jak zacząć naukę angielskiego? Jak ze wszystkim – możesz zabrać się do tego dobrze albo lepiej 🙂 W tym filmie mówimy, o czym pamiętać i jakich błędów nie popełniać, żeby opanować język szybko, skutecznie i czerpać z tego mnóstwo przyjemności.